Okleveles építészmérnök, belsőépítész tervező! Budapest összes kerületében.

Budapest összes kerület. Budapesten minden kerületben (I, II,III, IV,V,VI,VII, X,XII, XIII, XIV, XVI, XVII,XVIII stb. és Pest vonzáskörzetében is Pl. Fót, Csömör, Gödöllő,Veresegyház stb.. vállalok tervezést, tervrajz készítést, engedélyeztetést.

Köszöntöm honlapomon!

 

Fischer János vagyok, a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki karán végeztem.

 

 Építési engedélyhez kötött feladatok:

 

  • Családi házak,nyaralók,  társasházak tervezése
  • Lakóépületek átalakítása, bővítése, tetőtérbeépítések  tervezése
  • Tartófalakban nyílászárók, kiváltások létesítése

Településképi bejelentési eljáráshoz kötött feladatok:

  • Kerítésterv,kapu létesítése
  • Homlokzati nyílászáró módosítás

 

Egyéb feladatok:

 

  • Energetikai tanúsítvány - lakás zöldkártya készítése
  • Belsőépítészeti tervezés : irodák, lakóházak, üzletek
  • Építési engedélyes terv alapján árazatlan költségvetés készítése
  • Kiviteli terv készítése
  • 3d látványtervezés

 

REFERENCIÁK

  • Budapest,Mariott Hotel NATO Védelmi Miniszterek Találkozója Budapest 2008 – belsőépítészeti tervezés és generálkivitelezés
  • 2009 Kaposvár kórház ’D’ épület kiviteli tervei  bruttó 6200 m2
  • Újpesti Sztk és Rendelőintézet energetikai korszerűsítésének generáltervezése

 Vállalom családi ház, társasházak, sorházak és lakóparkok tervezését is. PL:(Fótliget, Kerepes, Szilasliget, Veresegyház, Mogyoród, Kistarcsa, Budapest XV. ker., XVI. ker., XIV. ker., IV. ker., XVII. ker.)stb..

 

TELEFON:

06-20-9-973-983

 

 

Építkezés előtt jó ha tudja!

 

Leendő családi háza megalkotásának legelső lépése az Ön elgondolásaihoz illeszkedni tudó, megfelelő szakképzettségű építész megtalálása. Ugyanis a tervezőt már a telekválasztás előtt érdemes felkeresnie, hisz ő fogja tudni eligazítani Önt az építési telkek kavalkádjában. Egy meglévő telek esetén nyilván kisebb-nagyobb mértékben adott lehetőségekhez kell alkalmazkodni, ám amennyiben van rá mód, hogy hozzáértő bevonásával válogasson a felkínált, eladó telkek között, akkor több millió forinttal olcsóbban és akár  megalkuvásmentesen megtervezhetővé válik családi háza.

 Jelentősen spórolhat a jól választott telekkel, hisz egy rossz talaj vagy domborzati struktúrával rendelkező vagy talajvizes ingatlan az építkezés során nagyon sok, felesleges földmunka költségekbe verheti újdonsült tulajdonosát.  Kisebb telkek esetében nagyon fontosak tudnak lenni a telekkönyvi méretek. Az évtizedek során ide-oda épített kerítések miatt a tényleges földhivatali telekhatártól akár egy méterrel is eltérhetnek a helyszínen mért távolságok. Hogy ezt is le tudja ellenőrizni –szintén a megvásárlás előtt– fontos földhivatali térképmásolat igénylése. Lehetnek olyan kis eltérések, amelyeket nem ildomos firtatni. Viszont ha egy nagyobb és akár a tervezést is kedvezőtlenül befolyásoló teleksáv került a kerítés másik oldalára, akkor földmérővel több 10 akár 100 ezer forintért kimérettetheti a pontos telekhatárokat. Ez a kiadást mindenképp csak abban az esetben ajánljuk, ha előzetesen a szomszédjaival sikerült megállapodni és elfogadtatni velük az eltéréseket. Ha ez nem történt meg, akkor utólag elég nehezen tudja érvényesíteni tulajdonjogát, ugyanis ők nem kötelezhetők egyértelműen a telekrész átadására (ingatlan elbirtoklásra való hivatkozással). Emiatt ha ilyen probléma áll fenn a telekkel, a vásárlást is csak részletes megfontolás után vagy alkalmi vétel esetén ildomos megkezdeni. A telek tájolása vagy körbeépítettsége meghatározhatja lakása bevilágítottságát. Lehetnek olyan kedvezőtlen tájolású telkek vagy olyan szomszédos épületek, amelyek mellett a fény lakásba történő egyenletes és szükséges bejuttatása szinte lehetetlen. Ez a fenntartásnál és az élhető környezet kialakításánál jelenthet hátrányokat.

 Előfordulhatnak olyan hátrányok, amelyek csak a település szabályozási tervében mutatkoznak meg. Ide tartozhatnak olyan hosszú távú településszabályozási törekvések, amik érinthetik az adott telket és emiatt annak egy része a későbbiekben kisajátításra kerülhet vagy általános építési tilalmat fogalmazhatnak meg rá. Továbbá sokszor fordul elő, hogy a szabályozás által elvárt, épületek közti tűztávolságot a meglévő hibásan pozícionált szomszédos családi házaktól vagy melléképületektől csak úgy lehet tartani, ha külön tűzbiztonsági intézkedéseket tesz, vagy saját épületét kell úgy elhelyezni telkén, hogy azzal értékes telekfelületet veszít el vagy tagol szét. Összességében leszögezhető, hogy mind lakása bekerülési költségét, mind értékállóságát nagyban befolyásolja a telek. Ha jó telket választ jó helyen, később be nem hozható anyagi és tervezési előnyökhöz juttatja magát.

 A tervezendő családi ház fő tulajdonságaiban (szintek száma, alapterület, stílus) szintén érdemes még a telekvásárlás előtt megegyeznie építészével.

 Ha a megfelelő építészt találta meg, akkor a külsőségeken nem lesz sok vita. Egy jól átgondolt alaprajzú ház kinézetét csak elrontani lehet. Legtöbbször ebben az állapotban már csak a homlokzati struktúrákon, burkoló elemeken mehet a vita. Ha ezek megvannak, rábízhatja tervezőjére az engedélyezési tervdokumentáció elkészítését. Ez jóval rövidebb időt vesz igénybe, mint a vázlattervi szakasz. Míg az egy jól megrágott ház esetén ritkán megy egy hónap alá, addig a dokumentálás akár egy hét alatt is meglehet. Ezalatt tervezője elkészíti a szükséges szöveges és rajzi dokumentációt, szakhatósággal egyeztet (ezt esetenként vázlattervi szakaszban is teheti), társtervezők terveit begyűjti, stb. Aki ad a munkájára, nem fogja Önre terhelni az építési osztályon való ügyintézést sem. Illeték ellenében beadja a dokumentációt a hatóságnak, amely az iktatást követő 60 napban köteles döntést hozni és kiértesíteni mind a megrendelőt, mind a tervezőt, mind pedig a szomszédos telkek tulajdonosait. Ez az engedély még nem jogerős. 15 nap szükséges ahhoz, hogy jogerőre emelkedjen, ugyanis ezalatt szűnik meg szomszédjainak a fellebbezési joga. Ezt meggyorsíthatja ugyan, ha szomszédjaival erről lemondó nyilatkozatot írat alá. Ekkor jut el egy fő állomáshoz: megkapja az épület jogerős építési engedélyét.

 

Családi ház építésének menete

 


 

 

 

Egy családi ház építésének menete vázlatos formában a következőképpen foglalható össze. (ez egy vázlat, hogy nagyvonalakban lássátok mi és mikor történik).
Természetesen lehetnek ettől eltérő feladatok, de általánosságban ez egy jó példának tekinthető (szerintem), igy a "kezdő" építkezők is átláthatják egy családi ház építésének folyamatát.

1, munkaütem - alapozástól a szerelőbetonig
- Alapásás, beöntés mixer betonnal vagy kézi erővel
- Zsalukő elhelyezése, beöntése kézi keveréssel
- Alap feltöltése
- Szerelő beton vasalása, beöntése mixer betonnal, kézi erővel

2, munkaütem - szigeteléstől a a koszorúig
- Szigetelés a falak alá
- Falazás, áthidalók behelyezése
- Betonfödém elkészítése vasalása
- Koszorú zsaluzása, vasalása mixer betonnal beöntése

3, munkaütem - tetőszerkezettől a cserepezésig
- Tetőszerkezet megépítése, fóliázása, lécezése
- Bádogos munkák elvégzése
- Tető cserepezése kúpozása

4, munkaütem - a belső válaszfalaktól az alajzatszigetelésig
- Belső válaszfal elkészítése
- Villanyszerelés és riasztó kiépítése
- Víz, csatorna, fűtés elkészítése
- Aljzat vízszigetelése, hőszigetelése, aljzat betonozása géppel

5, munkaütem - vakolás és nyílászárók
- Nyílászárok beszerelése
- Külső-belső vakolás géppel vagy kézzel

6, munkaütem - beltéri feladatok
- Beltéri ajtók beszerelése
- Belső festés: kétszeri glettelés, háromszori festés
- Ajtók gittezése, alapozása, festése
- Burkolás

7, munkaütem - szerelvények felszerelése
- Lámpák kapcsolok felszerelése
- Radiátorok, cirkó felszerelése
- Szaniterek felszerelése

8, munkaütem - külső befejező munkálatok
- Ház körüli járda lépcső elkészítése
- Dryvit hőszigetelés
- Külső fal, lábazat színezés
- Ereszcsatorna lefolyó felszerelése
- Terasz burkolása
- Tereprendezés, sitt törmelék elhordása konténerrel

 

 

 

Földmunkák

 

A kitűzés után megkezdődhetnek a földmunkák, amelyek lehetnek gépi, illetve kézi kivitelezésűek. Pince építése esetén a pincetömböt kell először kiásni.Ezután következik az alapárok kialakítása a tervek alapján.

 

Alapozás, alap készítés

 

Az alap lényege, hogy az épület összes terhét átadja a talajnak. Az alapozás tervezésekor figyelembe kell venni az épület súlyát, valamint a talaj minőségét. Mélység szerint sík vagy mélyalapokat különböztetünk meg. A teherhordó falas szerkezetű épületeknél általában síkalapozást ezen belül sávalapozást használnak. A sávalapozásnál a falak alatt készítik el az alaptesteket. Az alapozás síkja minden esetben fagyhatár alatt kell, hogy legyen, ami kb. 80cm. A nagyobb teherhordó falaknál szélesebb keresztmetszetű alaptestet kell készíteni. A sávalap szélessége minden esetben szélesebb, mint a hozzá tartozó fal szélessége. Általában betonból készítik, amely tartalmazhat 30-40% megfelelő szilárdságú kőanyagot a betonmennyiség csökkentésére. A sávalapok felső részét esetekben zsaluzattal kell ellátni. Lejtős terepen szükség lehet az alapozási sík eltolására, amit lépcsőzéssel kell kialakítani. Magas talajvízszint vagy gyenge minőségű talaj esetén vasbeton sávalapot lehet készíteni.A válaszfalak alapozásánál a 12cm-nél szélesebb falak alá kell alapot építeni. Ezt akár vasbeton gerendákkal is megtehetjük.Az alapozási módok közül említésként a lemezalapozás. A lemezalap az épület egésze alatt helyezkedik el. Ez egy összefüggő vasbeton szerkezet, amit akkor alkalmaznak, ha túl széles sávalapokra lenne szükség az épület terhe vagy a talaj minősége miatt. A szerkezeti kialakítása kedvező, mivel a terhek nagy felületen oszlanak meg.

Falazás

 A már meglévő betonalapon mérjük ki a főfalak pontos helyét, hosszúságát, a sarkokat. Az első sor a kitűző téglasor, amelyet a sarkok kitűzésével kezdünk. A saroktéglák elhelyezése után falazózsinór mellett tegyük ki az első sort 1cm vastagságú falazóhabarcsba. Az első sor elkészülte után már felmérhetjük a további falcsatlakozásokat, valamint a nyílások tengelyméretét és szélességét.

 

 A következő lépés a magassági kitűzés. Meghatározzuk a végleges fal magasságát és ez alapján kiszámoljuk, hogy hány téglasorra lesz szükség.

 

A falazás menete

1. sarkok kiépítése, téglakötések kialakítása
2. sarokpontoknál kifeszített falazózsinór mellett sorok kirakása
3. falcsatlakozások kialakítása csorbázattal
4. nyílások képzése mellvéd magasságának elérése után
5. áthidalók elhelyezése a nyílások felett
6. sormagasság folyamatos ellenőrzése, téglasorok vízszintben tartása
7. az utolsó sorba ép, egész téglákat tegyünk.

 

 Födém

 

A födémek vízszintes térelhatároló szerkezetek, amelyek teherhordó és teherátadó szerepet töltenek be. Vízszintes merevítést biztosítanak az épületnek. A födém három részből áll: teherhordó-, feltöltő rész és padlózat.

  Előregyártott, feszített vasbeton gerenda födém

 Nagy szilárdságú acélhuzalokat tartalmaznak. Ezeket betonozás előtt nagy erővel megfeszítik és csak a beton szilárdulása után engedik el. A gerendák ezért enyhe ívet vesznek fel.

Beépítéskor a gerendákat alátámasztással ki kell emelnünk 3-4cm-rel a fal felett. Ezáltal a gerendákat be tudjuk fogatni a vasbeton koszorúba. A felfekvésük 10-15cm legyen. A válaszfalak alatt és 6m fesztáv felett duplázzuk. A gerendaközöket könnyűbeton béléstesttel vagy égetett kerámiabetéttel tölthetjük ki. A tengelytávolságuk 60cm.

 

                   Helyszíni vasbeton födém

Kisebb fesztávolságnál használható. Általában 2,5-3m egyirányú teherhordó vasalat esetében. Ha a lemez hossza és szélessége közel azonos, akkor kétirányú teherhordó vasalattal érdemes szerelni, ezzel akár 4-5m fesztávot is áthidalhatunk. Hátránya: magas zsaluzási költség.

 

 

Kerámiabetétes, feszített gerendák

 

A gerendákat minden esetben alátámasztjuk 1,5-1,8m-ként. A támrendszert még a gerendák elhelyezése előtt készítjük el, úgy hogy azokat 2-3cm-rel középen kiemeljük. A közöket béléstesttel töltjük ki. A felfekvés a falon 15cm. Kiegyenlítő habarcsba fektessük a falra. A gerendavasalat elkészítése után hegesztett háló elhelyezése következik úgy, hogy az a koszorúba is befusson. A vasalat ellenőrzése után elkezdődhet a betonozás.

A tető az épület megjelenését nagy mértékben befolyásolja. A formai, és esztétikai megjelenésén túl feladata az építmény felülről történő lezárása, továbbá védelmet nyújt az időjárás viszontagságai ellen. Elengedhetetlen feltétel az állékonyság, és a megfelelően tervezett teherbírás.

 

Két fő csoportba sorolhatjuk:

 lapos tető, amelynek hajlásszöge 15% alatti

. magas tető, amelynek hajlásszöge 15% feletti

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 3
Heti: 5
Havi: 318
Össz.: 97 706

Látogatottság növelés
Oldal: Építészmérnök Budapest
Okleveles építészmérnök, belsőépítész tervező! Budapest összes kerületében. - © 2008 - 2024 - epiteszmernok-xv.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »